KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15396274
nr 1539 6274
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 69, damporträtt. Olja på duk, 53x45 cm, yttermått inklusive ram: 70x62 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 8 maj 2023
kl 18:24:07
6/5 00:22:16
1.000 kr
8/5 16:04:20
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren